Nuša in Maja državni prvakinja in podprvakinja v krosu

Objavljeno dne:

Nuša Mali in Maja Per - blatni in izmučeni po boju s štiri kilometre dolgo progo

Tekače in tekačice je v Postojni pričakal res tisti pravi kros. Razgibana in blatna proga, začinjena z dežjem, vetrom in mrazom je zaznamovala Prvenstvo Slovenije v krosu, na katerem sta se odlično znašli tudi dve domžalski atletinji Nuša Mali in Maja Per. V kategoriji mlajših mladink sta pritekli do prvega in drugega mesta ter tako slavili tudi naslov ekipnih državnih prvakinj.

V soboto, 17. marca, je bilo letos prvič v Postojni organizirano Prvenstvo Slovenije v krosu. Organizatorji so ob pomoči vremena poskrbeli, da tekačem in tekačicam na progi ni bilo lahko, še več, proga skorajda na nobenem delu ni dopuščala počitka. Na zahtevnem terenu, ki je bil pisan na kožo lažjim atletom in atletinjam ter tistim, ki se dobro znajdejo na blatnih in drsečih podlagah, sta bili v ospredju tekačici AK Domžale Nuša in Maja. Obe v letošnji sezoni tekmujeta v kategoriji mlajših mladink in sta že na prvi skupni tekmi dokazali, da ju zanimajo le najvišja mesta.

Maja je skoraj skozi celotno progo narekovala ritem, a več moči je v zaključku ostalo Nuši

Naji Šterban tokratni pogoji na progi niso bili najbolj po godu

Nuša Mali, novopečena članica AK Domžale, je na 4000 metrov dolgi progi večino časa tekla za svojo klubsko prijateljico Majo, ki je v močnem ritmu hitro pobegnila ostalim tekmicam. Skupaj sta nato krenili tudi v zadnjega izmed štirih krogov, v katerem pa je Nuša Maji pobegnila v zadnjih 300 metrih ter si pritekla sploh svojo prvo zmago na državnih prvenstvih v krosu.

Lani se je sicer Nuša izkazala v Pokalu Slovenije v gorskih tekih, kjer je osvojila skupno drugo mesto, letos si želi priteči do svojega prvega nastopa za slovensko reprezentanco.

Ana Lea Juhart je tekmo vzela kot odlično pripravo na Prvenstvo Slovenije v dolgih tekih

Maja Per, ki je v februarju osvojila bronasto medaljo v teku na 1500 metrov na Prvenstvu Slovenije v krožnih tekih v Zagrebu, se je tokrat zadovoljila z drugim mestom.  S časom 19:20,1 je za dobrih 5 sekund zaostala za Nušo (19:14,8), tretja Alja Trupej iz Velenja je zaostala več kot 50 sekund. Obe naši atletinji sta se prepričljivo veselili tudi ekipne zmage.

Dve domžalski atletinji sta nastopili tudi v kategoriji pionirk U16. Tekačice so se merile na 1500 metrov dolgi progi, s katero je najhitreje opravila Nika Dobovšek (Sevnica/6:16,1). Ana Lea Juhart je bila tokrat uspešnejša od svoje sovrstnice iz kluba Naja Šterban in ciljno črto s časom 7:21,8 prečkala na 20. mestu. Naja je v cilj pritekla 40 sekund kasneje in zasedla 25. mesto.  Ekipno sta osvojili deveto mesto, zmagala je Sevnica.

Čestitke vsem štirim atletinjam, ki jim je bil kros odličen test, kako pripravljene vstopajo v tekmovalno obdobje leta 2018.