KOLEDAR ATLETSKIH TEKMOVANJ V LETU 2016

 

Datum Kraj TEKMA
  JANUAR  
pet - 8.1 Brežice  Zimski miting v dvorani (skoki)
sob - 9.1 Ljubljana  Otvoritveni miting v dvorani
sob - 16.1 Ljubljana  PS v dvorani za pionirje in pionirke (U14)
sob - 23.1   PS v dvorani za pionirje in pionirke (U16)
ned - 24.1 Slovenska Bistrica  PS v dvorani za pionirje in pionirke (U12)
sob - 30.1 Ljubljana  PS v dvorani za mlajše mladince in mladinke
ned - 31.1 Linz (AUT) PS v dvorani v krožnih tekih za člane, članice in mladince, mladinke (absolutna kategorija)
  FEBRUAR  
sob - 6.2   PS v dvorani za starejše mladince in mladinke
ned - 7.2 Ljubljana  PS v dvorani v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke (U14)
ned - 7.2 Kastamonu (TUR) EVROPSKI KLUBSKI POKAL V KROSU
sob - 13.2 Slovenska Bistrica  PS v dvorani v suvanju krogle
ned - 14.2 Slovenska Bistrica  PS v dvorani v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke (U12)
sob - 20.2 Celje  PS v dvorani za člane in članice
sob - 27.2 Istanbul (TUR) BALKANSKO PRVENSTVO V DVORANI (m+ž)
sob - 27.2 Ptuj  Zimsko PS v metih za članski in mlajši mladinski kategoriji
sob - 27.2 Celje DP Slovenije v dvorani
  MAREC  
sob - 5.3 Šentjur  PS v krosu
sob-5.3. - ned-6.3.   PS v dvorani v mnogobojih
čet - 10.3 Ljubljana Zimsko DP Slovenije v dolgih metih
pet-11.3. - ned-13.3. Monte Cassino (ITA) 20. SVETOVNO UNIVERZITETNO PRVENSTVO V KROSU
sob - 12.3 Ćuprija (SRB) BALKANSKO PRVENSTVO V KROSU
sob-12.3. - ned-13.3. Arad (ROU) 16. EVROPSKI ZIMSKI POKAL V METIH
sob-12.3. - ned-13.3. Bukarešta (ROU) Balkanske igre v dvorani
čet-17.3. - ned-20.3. Portland (USA) 16. SVETOVNO PRVENSTVO V DVORANI (m+ž)
sob - 19.3 Domžale  Zimsko PS v metih za starejši mladinski in pionirski kategoriji
sob - 26.3 Cardiff (GBR) SVETOVNO PRVENSTVO V POLMARATONU
tor-29.3. - ned-3.4. Ancona (ITA) Evropsko veteransko prvenstvo v dvorani
  APRIL  
sob - 2.4 Domžale  Miting
sob - 9.4 Postojna  PS v dolgih tekih za vse kategorije
sob - 9.4 Brežice  Brežiški mnogobojčki
sob - 9.4 Tržič DP Slovenije v cestnem teku in hoji
sob - 16.4 Bukarešta (ROU) BALKANSKO PRVENSTVO V HOJI
sob - 16.4 Ravne  Ekipno PS za pionirje in pionirke (U16)
ned - 17.4 Novo mesto  17. Novomeški tek
čet - 21.4 Maribor  PS v krosu za OŠ in SŠ
sob - 23.4 Brežice  Miting v metih in skokih
  MAJ  
sob - 7.5 Ljubljana 60. Pohod Ljubljana 2016 – tek trojk
sob-7.5. - ned-8.5. Cheboksary (RUS) SVETOVNO EKIPNO PRVENSTVO V HOJI
ned - 8.5 Domžale  APSza mlajše mladince in mlajše mladinke
sob - 14.5 Šentjur  13. Atletski miting Šentjur 2016
ned - 15.5 Bressanone (ITA) 34. BRIXIA MITING (ml. mladinci, ml. mladinke)
sre - 18.5 Domžale  Posamično PS za srednje šole
pet-20.5. - ned-22.5. Vila Real (PORT) Evropsko prvenstvo v cestnih tekih in hoji
sob - 21.5 Radenci  PS v maratonu - 36. Maraton treh src
sob-21.5. - ned-22.5. Ljubljana  Kvalifikacije APS (m+ž)
sob - 21.5 Radenci DP Slovenije v maratonu
sob - 28.5 Velenje  PS v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke (U14)
sob - 28.5 Slovenska Bistrica  16. mednarodni atletski miting »Slovenska Bistrica 2016«
sob-28.5. - ned-29.5. Mersin (TUR) EVROPSKI KLUBSKI POKAL - A sk. (m+ž)
sob-28.5. - ned-29.5. Leiria (POR) EVROPSKI KLUBSKI POKAL - B sk. (m+ž)
ned - 29.5 Domžale  PS v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje/pionirke (U12)
  JUNIJ  
sob-4.6. - ned-5.6. Nova Gorica  APSza člane in članice
ned - 5.6 Mersin (TUR) 20. EVROPSKI POKAL NA 10.000 m
sre - 8.6 Koper  ??? Posamično PS za OŠ
sob - 11.6 Nova Zagora (BUL) BALKANSKO PRVENSTVO V GORSKIH TEKIH
sob - 11.6 Češka (CZE) MLAJŠE MLADINSKI ČETVEROBOJ (CZE-HUN-SLO-SVK)
sob - 11.6 Kranj  22. mednarodni atletski miting Kranj 2016 - »Memorial Vučko«
sob-11.6. - pet-12.6. Ptuj  PS v mnogobojih
sob - 11.6 Ptuj * DP Slovenije v metalskem peteroboju
ned - 12.6 Maribor  Mednarodni miting v metih
sre - 15.6 Velenje  EA Classic miting / 21. Mednarodni miting ob dnevu rudarjev
sob - 18.6 Podbrdo  13. SVETOVNO PRVENSTVO V GORSKEM MARATONU
sob-18.6. - ned-19.6. Celje  PS za člane in članice
sob-18.6. - ned-19.6. Ljubljana  PS za pionirje in pionirke (U14) in (U12)
tor - 21.6 Novo mesto  27. mednarodni miting »Novo mesto 2016«
sre - 22.6 Maribor  Mednarodni atletski miting in memorial Iztoka Ciglariča v teku na 1500 m
sob - 25.6 Janske Lazne (CZE) 11. SVETOVNI POKAL V GORSKIH TEKIH ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE
sob-25.6. - ned-26.6. Velenje  BALKANSKO PRVENSTVO (m+ž)
sob-25.6. - ned-26.6. Novo mesto DP Slovenije na prostem
ned-26.6. - ned-6.11. Perth (AUS) Svetovno prvenstvo za veterane
  JULIJ  
pet - 1.7 Miškolc (HUN) MLADINSKI PETEROBOJ (CRO-CZE-HUN-SLO-SVK)
sob - 2.7 Arco (ITA) 15. EVROPSKO PRVENSTVO V GORSKIH TEKIH (gor/dol)
sob - 2.7 Kruševac (SRB) BALKANSKO PRVENSTVO ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLAJŠE MLADINKE
sob-2.7. - ned-3.7. Bolu (TUR) BALKANSKO PRVENSTVO ZA STAREJŠE MLADINCE IN STAREJŠE MLADINKE
sob-2.7. - ned-3.7. Maribor  PS za mlajše mladince in mlajše mladinke
sre-6.7. - ned-10.7. Amsterdam (NED) EVROPSKO PRVENSTVO NA PROSTEM (m+ž) -  NORME: do 26.06.2016
sob-9.7. - ned-10.7. Nova Gorica  PS za mlajše člane in mlajše članice
sob-9.7. - ned-10.7. Nova Gorica  PS za starejše mladince in starejše mladinke
sob - 9.7 Čejkovice *(CZ) Peteroboj ČEŠ - AVS - HRV - SLO - MAD
čet-14.7. - ned-17.7. Tbilisi (GEO) 1. EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE -  NORME: do 04.07.2016
pet - 15.7 Slovenija (SLO) ČETVEROBOJ REPREZENTANC MLAJŠIH ČLANOV IN ČLANIC (CZE-HUN-POL-SLO)
tor-19.7. - ned-24.7. Kazan (RUS) 16. SVETOVNO PRVENSTVO ZA MLADINCE IN MLADINKE -  NORME: do 04.07.2016
  AVGUST  
pet-12.8. - ned-21.8. Rio de Janeiro (BRA) 31. POLETNE OLIMPIJSKE IGRE - NORME: do 11.07.2016
sob - 13.8 Weis (Aus) Mednarodni miting veteranov
sob - 20.8 Radovljica  Odprto prvenstvo Gorenjske »Radovljica 2016«
sob-27.8. - ned-28.8. Susa (ITA) 16. SVETOVNO PRVENSTVO V GORSKIH TEKIH ZA VETERANE
sob - 27.8 Domžale  3. Atletski miting Mladi asi atletike
  SEPTEMBER  
sob - 3.9 Celje  Ekipno PS za mladince in mladinke
ned - 4.9 Separeva Banya (BUL) 32. SVETOVNO PRVENSTVO V GORSKIH TEKIH (???)
sob - 10.9 Kamnik  2. Veronikin atletski miting za mlajše kategorije
sob - 10.9 Novo Mesto  Ekipno PS (m+ž)
sob - 17.9 Castellon (ESP) EVROPSKI KLUBSKI POKAL ZA MLADINCE IN MLADINKE (A sk.)
sob - 17.9 Leiria (POR) EVROPSKI KLUBSKI POKAL ZA MLADINCE IN MLADINKE (B sk.)
sob-17.9. - ned-18.9. Ptuj  PS za pionirje in pionirke (U16)
pet-23.9. - pon-26.9. Beograd (SRB) ? Balkanske igre za veterane
sob - 24.9 Slovaška (SVK) PETEROBOJ REPREZENTANC PIONIRJEV IN PIONIRK (CRO-CZE-HUN-SLO-SVK)
sob - 24.9 Smlednik  PS v gorskem teku za OŠ in SŠ
sob-24.9. - ned-25.9. Koper  Ekipno PS za pionirje in pionirke (U14) in (U12)
  OKTOBER  
sob-1.10. - ned-2.10. Nova Gorica  APSv mnogobojih
ned - 2.10 Slovenj Gradec  PS v cestnem teku na 10 km
sre - 5.10   Ekipno prvenstvo za OŠ
čet - 6.10   Ekipno prvenstvo za SŠ
sob - 8.10 Ravne  50. Kros občinskih reprezentanc
ned - 9.10 Sofija (BUL) BALKANSKO PRVENSTVO V MARATONU
čet - 13.10   Ekipno atletsko tekmovanje v mnogoboju za OŠ
sob - 29.10 Ljubljana  PS v uličnem teku za OŠ in SŠ
ned - 30.10 Ljubljana  PS v polmaratonu
ned - 30.10 Podgorica (MNE) BALKANSKO PRVENSTVO V POLMARATONU
ned - 30.10 Ljubljana DP Slovenije v malem maratonu
  DECEMBER  
ned - 11.12 Chia (ITA) 23. SPAR EVROPSKO PRVENSTVO V KROSU

 

Podrobnejše informacije, rezultati tekmovanj in morebitne spremembe so na voljo na spletni strani Atletske zveze Slovenije (AZS)